Dzień: 2023-05-30

Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III -VII

Więcej o: Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III -VII

Polska ortografia należy do wyjątkowo trudnych. Jej meandry to czasem ląd nie do odkrycia. A jednak nie dla wszystkich. 26 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III -VIII, w którym wzięło udział 28 uczniów ze szkół naszej gminy. Celem konkursu było podniesienie sprawności poprawnego posługiwania się językiem polskim , ćwiczenie i doskonalenie poprawnej pisowni wyrazów oraz właściwej interpunkcji, a także wzbudzanie pozytywnej rywalizacji wśród dzieci. Komisja konkursowa oceniła prace pisemne uczestników zgodnie z regulaminem konkursu. Potyczki z ortografią wygrali ci uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad poprawnej pisowni. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu zaangażowania i odwagi w zmierzeniu się z trudnościami pisowni.

Więcej „Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas III -VII”

„Moje dziecko idzie do szkoły”

W tym roku szkolnym przedszkolaki z zerówek wzięły udział w Programie Edukacyjnym ,,Moje dziecko idzie do szkoły”. Dzieci dowiedziały się dlaczego śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia oraz jakie produkty należy spożywać. Samodzielnie przygotowane kanapki smakowały najlepiej! 🍅 Dziękujemy za wizytę szkolnej higienistce Pani Wiesi za pogadankę na temat prawidłowej postawy i zdrowego odżywania. Dziękujemy Pani Anecie Michałowskiej za możliwość zwiedzenia przez przyszłych uczniów sali lekcyjnej oraz pogadankę na temat codziennego, szkolnego życia. 😁 Szkoło – widzimy się we wrześniu!

Więcej „„Moje dziecko idzie do szkoły””