Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego 22 lutego 2022 roku w naszej szkole odbył się szkolny turniej Jeden z dziesięciu”. Jego formuła przypominała znany teleturniej, a pytania obejmowały tematykę z różnych dziedzin języka polskiego.

W turnieju rywalizowało dziesięcioro uczniów klas siódmych i ósmych. W czasie trwania konkursu towarzyszyła nam Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda, która połączyła się z nami online z Pałacu Prezydenckiego. Na widowni gościliśmy Wójta Gminy Rutki pana Dariusza Modzelewskiego.

Pani Prezydentowa nie tylko przyglądała się przebiegowi zabawy, ale również wzięła w niej udział, zadając uczestnikom pytania w III rundzie.

Zabawa „1 z 10” przypadła wszystkim do gustu, zarówno uczestnicy, jak i widzowie bardzo dobrze się bawili, a prowadzący świetnie się spisali, tworząc zdrową atmosferę rywalizacji.

Pierwsze miejsce w turnieju „1 z 10” zajęła Julia Godlewska z klasy 8 C, drugie miejsce wywalczyła Natalia Kłosek z klasy 8B, a trzecie Małgorzata Grodzka z klasy 8A.

Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk Pani Dyrektor Anny Wądołowskiej upominki. Natomiast laureatom atrakcyjne nagrody wręczył Wójt pan Dariusz Modzelewski.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i odwagi. Jesteście wspaniali.