Dzień: 2024-05-29

Gminny Dzień Dziecka

Więcej o: Gminny Dzień Dziecka
W dniu 29 maja wszystkie dzieci z gminy Rutki świętowały Dzień Dziecka. Impreza odbyła się na placu przy Szkole Podstawowej im. 2. Pułku Ułanów Grochowskich w Rutkach-Kossakach.
Dzieciaki korzystały z dmuchanych zjeżdżalni i brały udział w licznych zabawach i konkursach z nagrodami. Rozegrano między innymi turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Rutki. Był też konkurs „Mam talent”, w którym uczniowie klas I-III mieli okazję zademonstrować swoje talenty przed jury, w skład którego weszły: Miss Polonia Województwa Podlaskiego Julia Jakubiak, Magda Narożna z zespołu Piękni i Młodzi oraz Kasia Kisiel z zespołu Racisova.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się alpaki, które można było pogłaskać i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Ponadto każdy mógł zasiąść za kierownicą wozu strażackiego prezentowanego przez strażaków z OSP KSRG Rutki-Kossaki i zobaczyć jego wyposażenie, a także wejść na czołg Leopard 2A5, czy z bliska obejrzeć uzbrojenie żołnierzy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. Swoje stoiska mieli również funkcjonariusze Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie z posterunku w Rutkach-Kossakach i Inspekcji Transportu Drogowego. Nie zabrakło oczywiście malowania twarzy, tatuaży, balonów, baniek mydlanych.

Więcej „Gminny Dzień Dziecka”

Gminny Konkurs Ortograficzny

Więcej o: Gminny Konkurs Ortograficzny
29.05.2024r. w Szkole Podstawowej w Rutkach-Kossakach odbył się coroczny Gminny Konkurs Ortograficzny. Do konkursu przystąpiło 42 uczniów ze szkół podstawowych gminy Rutki. Podczas konkursu uczniowie musieli wykazać się doskonałą znajomością zasad ortograficznych.

Więcej „Gminny Konkurs Ortograficzny”