Gminny Dzień Dziecka

Powiększ obraz
W dniu 29 maja wszystkie dzieci z gminy Rutki świętowały Dzień Dziecka. Impreza odbyła się na placu przy Szkole Podstawowej im. 2. Pułku Ułanów Grochowskich w Rutkach-Kossakach.
Dzieciaki korzystały z dmuchanych zjeżdżalni i brały udział w licznych zabawach i konkursach z nagrodami. Rozegrano między innymi turniej tenisa stołowego o Puchar Wójta Gminy Rutki. Był też konkurs „Mam talent”, w którym uczniowie klas I-III mieli okazję zademonstrować swoje talenty przed jury, w skład którego weszły: Miss Polonia Województwa Podlaskiego Julia Jakubiak, Magda Narożna z zespołu Piękni i Młodzi oraz Kasia Kisiel z zespołu Racisova.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się alpaki, które można było pogłaskać i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Ponadto każdy mógł zasiąść za kierownicą wozu strażackiego prezentowanego przez strażaków z OSP KSRG Rutki-Kossaki i zobaczyć jego wyposażenie, a także wejść na czołg Leopard 2A5, czy z bliska obejrzeć uzbrojenie żołnierzy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej. Swoje stoiska mieli również funkcjonariusze Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie z posterunku w Rutkach-Kossakach i Inspekcji Transportu Drogowego. Nie zabrakło oczywiście malowania twarzy, tatuaży, balonów, baniek mydlanych.