Dzień: 2024-05-02

233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Więcej o: 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

26 kwietnia uczniowie naszej szkoły uczcili 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, stanowiącej pierwszy zbiór najważniejszych praw w państwie.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wciągnięciem flagi na maszt, któremu towarzyszył odśpiew hymnu państwowego.

Następnie odbyła się część artystyczna, przygotowana przez uczniów klas siódmych pod kierunkiem p. E. Giecko i p. E. Piszczatowskiej. Podczas przedstawienia uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucją 3-Maja. Inscenizacja ukazała tło społeczno-polityczne epoki, w której narodziła się Konstytucja, oraz przybliżyła postacie, które odegrały kluczową rolę w procesie jej uchwalenia. Poprzez recytację wierszy, śpiew pieśni patriotycznych oraz układ taneczny, uczniowie wyrazili swoje oddanie wartościom, jakimi kierowali się twórcy Konstytucji 3 Maja, inspirując tym samym innych do pielęgnowania miłości do ojczyzny i szacunku dla jej historii.

Oprócz społeczności szkolnej występy podziwiali również goście przybyli na tę uroczystość, wójt gminy pan D. Modzelewski, zastępca wójta p. Paweł Dębnicki oraz pani sekretarz A. Bazydło.

Na zakończenie widzowie nagrodzili artystów brawami, Pani wicedyrektor Dorota Kos podziękowała za przygotowanie akademii nauczycielom i uczniom biorącym w niej udział oraz wręczyła nagrody za udział w konkursach:  „Quiz o ekologii” i „Eko – zabawka” .

Więcej „233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja”