Dzień: 2023-05-31

Więcej o: Laboratoria przyszłości

W trakcie zajęć koła przedmiotowego z informatyki, uczniowie z klasy 6B pod kierunkiem pani Elżbiety Piszczatowskiej mieli okazję doświadczyć niezwykłego świata wirtualnej rzeczywistości dzięki goglom VR, które zostały zakupione w ramach programu „Laboratoria przyszłości”. Zajęcia pozwoliły uczniom rozwijać kompetencje cyfrowe i umożliwiły zdobycie praktycznych umiejętności w zakresie nowych technologii. #LaboratoriaPrzyszłości

Więcej „Laboratoria przyszłości”

Wirtualny świat matematyki

Więcej o: Wirtualny świat matematyki
„Matematyka nie jest ani trudna, ani nudna. Zwłaszcza jeśli zaprzyjaźnimy się z nią od dziecka” (Arystoteles).
Dnia 31 maja pani Małgorzata Kosińska zabrała uczniów klasy Va w fascynujący wirtualny świat matematyki. Uczniowie wykorzystując gogle VR poznali przykłady brył, które nazywamy graniastosłupami prostymi. Projekty 3D ułatwiły dzieciom wyobrażenie sobie brył i nazwanie ich. Uczniowie wskazywali podstawy graniastosłupów, określali ilość krawędzi, wierzchołków i ścian bocznych.
Lekcja pokazała, że nowoczesne technologie służą nie tylko rozrywce, ale także mogą uczyć i trenować umiejętności matematyczne.

Więcej „Wirtualny świat matematyki”

Więcej o: Laboratoria Przyszłości
Uczniowie klasy 1b w ramach programu ,,LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”, pod kierunkiem pani Justyny Kotowskiej po raz pierwszy przetestowali gogle VR. Dzięki nim mieli możliwość zwiedzenia wirtualnego kosmosu. Mogli uważnie się przyjrzeć planetom układu słonecznego. Utrwalić ich nazwy. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne lekcje. Bardzo się cieszymy, że nowe technologie są dostępne dla naszych uczniów.🪐🌏🌙

Więcej „Laboratoria Przyszłości”

Barwy ojczyste i symbole narodowe – cykl wydarzeń edukacyjnych w Gminie Rutki

Więcej o: Barwy ojczyste i symbole narodowe – cykl wydarzeń edukacyjnych w Gminie Rutki

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzenia ciekawej prezentacji dotyczącej polskich symboli narodowych, która została wyświetlona na korytarzu szkolnym. Prezentacja wzbudziła zainteresowanie uczniów i stanowiła interesującą formę spędzania czasu.

Ponadto, tego rodzaju aktywności będą powtarzać się cyklicznie aż do końca września, aby umożliwić jeszcze większej liczbie uczniów odkrycie piękna i historii polskich symboli narodowych.

Więcej „Barwy ojczyste i symbole narodowe – cykl wydarzeń edukacyjnych w Gminie Rutki”