Dzień Ziemi

Powiększ obraz
22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu czy wieku. Obecnie jest to największe ekologiczne święto świata. Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody czy globalne ocieplenie. Jako społeczność szkolna również wzięliśmy udział w tych ważnych wydarzeniach. Uczniowie przystąpili do udziału w dwóch konkursach: „Eko – zabawka” oraz „Quiz o ekologii”.
Wśród tylu wykonanych prac konkursowych trudno było wytypować zwycięzców. Każda praca była wyjątkowa i zrobiła na nas wszystkich tak duże wrażenie, że postanowiliśmy wyróżnić wszystkich, przekazując dyplomy oraz nagrody.

Zwycięzcy w konkursie na „Eko – zabawkę”:
I miejsce:
Ewa Godlewska kl. IV B
Artur Grodzki kl. IV A
II miejsce:
Amelia Krasowska kl. VII B
Oliwia Garbowska kl. V B
III miejsce:
Aleksandra Łuba kl. VII B
Gabriela Łuba kl. VI A
Oliwia Łojewska kl. VI A
wyróżnienie:
Katarzyna Kłosek kl. VII B
Julia Zambrzycka kl. V B
Gabriela Zambrzycka kl. ZET
Zwycięzcy w konkursie „Quiz o ekologii”:
I miejsce:
Katarzyna Kłosek kl. VII B
Gabriela Łuba kl. VI A
II miejsce:
Jakub Dębnicki kl. V A
Paweł Drągowski kl. VI B
Konrad Czochański kl. IV B
Kamila Kurzyna kl. VI A
III miejsce:
Karolina Putra kl. V A
Jowita Bączek kl. VI A
Lena Mańkiewicz kl. IV B
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!