Akademia z okazji Święta Niepodległości

Powiększ obraz

Pisk Orła to tytuł akademii z okazji listopadowego Święta Niepodległości, która odbyła się 10 listopada w  Szkole Podstawowej w Rutkach – Kossakach. Była to żywa lekcja historii przygotowana przez uczniów klas szóstych pod kierunkiem pań A. Krupy, M. Szymańskiej oraz M. Targońskiej.

Przedstawienie rozpoczęło się uroczystym odśpiewaniem hymnu prze całą społeczność szkolną. Następnie uczniowie w bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawili tragiczne losy naszej Ojczyzny. Wykorzystali dobraną do tematyki patriotycznej, muzykę oraz taniec. To widowisko teatralne z elementami pantomimy, wzbudziło szczególne zainteresowanie wśród oglądających. Uczniowie szczególną uwagę zwrócili na symbol wolnej Polski jakim stał się biały orzeł. Jego pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwalał tracić nadziei na wolność. Akademia urozmaicona została tańcem z flagami do nastrojowej muzyki.  Uczniowie zaśpiewali również kilka nieznanych powszechnie lecz pięknych utworów, między innymi: „Biały orzeł”, „Polska zmartwychwstaje”.

Akademia wprowadziła całą społeczność szkolną w nastrój radosnego świętowania Niepodległości naszej Ojczyzny.