Święto Szkoły im. 2. Pułku Ułanów Grochowskich w Rutkach-Kossakach

Tegoroczne Święto Szkoły na pewno pozostanie w naszej pamięci na długi czas. Wspólnie rozpoczęliśmy nasze świętowanie od uroczystego podniesienia flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu państwowego. W asyście pocztu sztandarowego społeczność szkolna przeszła do kościoła pod wezwaniem Świętej Anny  w Rutkach, gdzie wzięliśmy udział w  Mszy Świętej. Dalsza część uroczystości odbyła się przy Grobie Ułanów na miejscowym cmentarzu  gdzie  złożyliśmy  kwiaty i  zapaliliśmy znicze. Po powrocie do szkoły uczciliśmy pamięć o 2. Pułku Ułanów Grochowskich podczas uroczystej akademii poświęconej patronowi naszej szkoły. Po akademii nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom konkursów: konkursu fotograficznego „Moja mała Ojczyzna- gmina Rutki”, konkursu na pieśń o 2-gim Pułku Ułanów Grochowskich oraz konkursu plastycznego „Biel i czerwień- kolory pełne inspiracji”. Gratulujemy zwycięzcom!

Następnie zaproszeni goście  uroczyście  odsłonili  w Izbie Pamięci  fresk wykonany w ramach projektu „Barwy Ojczyste i symbole narodowe”. Natomiast w holu głównym odsłonięty został mural wewnętrzy, który powstał w ramach realizacji projektu ”Strażnicy pamięci- działania patriotyczne dla mieszkańców Gminy Rutki”.

Na zakończenie podziwialiśmy wystawę prac konkursowych.

Organizacja uroczystości możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Materiały zamieszczone na stronie dostępne na licencji: „CC BY SA”

Materiały zamieszczone na stronie dostępne na licencji: „CC BY SA”