Uroczyste otwarcie sali integracji sensorycznej

Z ogromną przyjemność informujemy, że w naszej szkole mamy salę integracji sensorycznej z prawdziwego zdarzenia. Uroczystego otwarcia nowej sali w dniu 03.06.2023r. dokonali:
Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś, Senator RP Marek Adam Komorowski, Poseł na sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, Wójt Gminy Rutki Dariusz Sławomir Modzelewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rutkach im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich Anna Wądołowska, major Jakub Markowski, ks. Zbigniew Wądołowski uczennice Szkoły Podstawowej w Rutkach im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich.
Społeczność szkolna uzyskała wyjątkowe miejsce, służące organizacji zajęć przez nauczycieli – terapeutów, z zakresu terapii integracji sensorycznej, korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacyjnych, logopedycznych czy dydaktyczno-wyrównawczych. Wyposażenie sali terapeutycznej będzie zachęcać do podejmowania różnych aktywności, w atmosferze poczucia bezpieczeństwa i pozytywnych emocji. Całość została zrealizowana dzięki udziale szkoły w projekcie „Przedszkole naszych marzeń”.
Mamy nadzieję, że prowadzonej zajęcia w nowej sali terapeutycznej, będą przynosiły pozytywne zmiany rozwojowe, satysfakcję i radość naszym uczniom.