Ogólnopolska akcja „Bajeczni Adwokaci”

Powiększ obraz

W dniu 10 maja br. z inicjatywy pani Ireny Żukowskiej w klasie III a i III b przeprowadzona została pierwsza edycja organizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką ogólnopolskiej akcji „Bajeczni Adwokaci”. W ramach akcji aplikantka adwokacka Anita Żukowska-Kondzior przeczytała dzieciom bajkę pt. „Leśne sprawy Misia Adwokata” upowszechniającą wiedzę o zawodzie głównego bohatera oraz zachęcając do czytania książek. Uczniowie podczas spotkania mieli możliwość poznania zawodu adwokata, miejsca jego pracy oraz spraw jakimi zajmuje się na co dzień. Ponadto, mogli także przyjrzeć się z bliska urzędowemu strojowi adwokata, jakim jest toga. Zajęcia uświetniło wspólne rozwiązywanie quizu oraz kolorowanie tematycznych ilustracji. Uczniowie na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali zakładki do książek.