Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Powiększ obraz

„A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą.

Nie znać języka swego hańbą oczywistą.”

F. Dmochowski 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 r. w celu zwrócenia uwagi na znaczenie mowy ojczystej jako dziedzictwa kulturowego. 21 lutego na lekcjach języka polskiego w klasach IV – VIII miały miejsce zabawy językowe oraz łamigłówki ortograficzne.  

Uczniowie klas VII – VIII uczestniczyli w Konkursie Wiedzy o Języku Polskim “1 z 10”. Pojedynek był bardzo emocjonujący. Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy VII a – Krystian Prokop. Miejsce drugie w językowym pojedynku zajął Piotr Ciborowski – uczeń klasy VIII b, trzecie miejsce zajęła Wiktoria Czarnowska – uczennica klasy VIII a.  

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału  w innych konkursach wiedzy o języku polskim.