Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w klasach I-III

Powiększ obraz
Uczniowie klas 1-3 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego zmierzyli się z wieloma polonistycznymi zadaniami – grami i zabawami językowymi. Pierwszoklasiści układali wyrazy z liter, tworzyli ilustracje do wierszy, brali udział w zabawie dyktando biegane. Uczniowie klas drugich podczas tworzenia mapy myśli mieli okazję przekonać się jak ważny jest język polski, wykonali ilustracje do znanych polskich przysłów oraz rozwiązali dyktando. Trzecioklasiści z chęcią wzięli udział w zabawach związanych z wyszukiwaniem wyrazów ze swojego otoczenia z trudnymi głoskami: h, rz, ch, z, ó, u; czytali i zapisywali w prawidłowej formie tekst, który nie posiadał polskich znaków; rysowali przeczytane metafory oraz tłumaczyli ich znaczenie.
Nie zabrakło uwielbianych przez wszystkich łamańców językowych, czyli wierszyków łamiących języki.

Tego dnia wszyscy świetnie się bawiliśmy!
To wielka sztuka mówić pięknie i poprawnie, ale można to osiągnąć, gdy się bardzo chce – nasi uczniowie już to wiedzą!
W naszej szkole pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale i na co dzień!🙂🙂🙂