104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada 2022 obchodziliśmy w naszej szkole 104 rocznicę odzyskania niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego i wciągnięcia flagi Rzeczypospolitej Polskiej na maszt, który został zakupiony z dofinansowaniem w ramach projektu „Polska biało-czerwona” od Wojewody Podlaskiego Bogdana Paszkowskiego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Następnie odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas 6 pod kierunkiem pani Elżbiety Piszczatowskiej i pani Ewy Giecko. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii Polski i wprowadzili wszystkich w patriotyczny nastrój.

Podczas uroczystości towarzyszyli nam goście: Wójt Gminy Rutki – pan Dariusz Modzelewski, Sekretarz – pani Agnieszka Bazydło oraz radni.

#Szkołapamięta