Uroczyste obchody Święta Ułanów Grochowskich

Powiększ obraz

8 października 2022 roku nasi ósmoklasiści wraz z dyrektor p. Anną Wądołowską, wicedyrektor p. Dorotą Kos oraz Wójtem Gminy Rutki p. Dariuszem Modzelewskim uczestniczyli w Warszawie w uroczystych obchodach Święta Ułanów Grochowskich organizowanych przez 2 Batalion Czołgów wspólnie ze Stowarzyszeniem Ułanów Grochowskich.

Uroczystości rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele garnizonowym  w Warszawie Wesołej przy Placu Wojska Polskiego, podczas której hołd Ułanom złożył szkolny Poczet Sztandarowy. Po mszy młodzież udała się do Hipodromu w Starej Miłośnie, gdzie odbyły się uroczystości wojskowe, w tym defilada jednostek 2 Batalionu Czołgów.

Po części oficjalnej był czas na poczęstunek, który zorganizowali żołnierze oraz Polne Kwiaty – Koło Gospodyń Wiejskich z Gminy Rutki. W ramach rozrywki ósmoklasiści mogli posłuchać orkiestry wojskowej, obejrzeć z bliska współczesny i historyczny sprzęt wojskowy; kibicować podczas zawodów kawaleryjskich w ramach II Memoriału gen. Józefa Dwernickiego,  pojeździć kładami; wziąć udział w różnych zabawach i konkursach, potańczyć.

Dzień pełen wrażeń zaowocował wśród niektórych ósmoklasistów przemyśleniami na temat wyboru szkoły średniej…w drodze powrotnej w autokarze dało się czasem usłyszeć: „A może jednak mundurówka…?”