Wycieczka do Warszawy

Powiększ obraz

W czwartek, 29 września klasy 7a, 7b i 8b wraz z opiekunami, wyjechały na jednodniową wycieczkę do Warszawy. Na początku obejrzeliśmy niezwykle ciekawy film POD TAFLA OCEANU. Nowa przygoda IMAX 3D przenosi widzów w egzotyczne i odlegle wody m.in. Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej czy wysp trójkąta koralowego w Papui Nowej Gwinei i Indonezji, pozwalając im przeżyć bezpośrednie i zapierające dech w piersiach spotkanie z tajemniczymi i fascynującymi mieszkańcami oceanów. Film w wyjątkowo inspirujący i zajmujący sposób odkrywa piękno i niezwykłą przyrodę oceanów oraz pozwala poznać wpływ wywierany przez globalne zmiany klimatyczne na to unikatowe środowisko. W kinach IMAX, dzięki niezwykłej technologii świat oceanu dosłownie opływa salę kinowa, sprawiając, ze widzowie znajdują się w środku filmu.

Potem odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, gdzie wzięliśmy udział w lekcjach muzealnych:

1.Średniowieczny portal, podczas której przeistoczymy się w detektywów i poszukiwaczy skarbów. Dzięki dziełom sprzed 600 lat dowiedzieliśmy się, jak żyli i czym się interesowali ludzie w średniowieczu, a także poznaliśmy dwa style sztuki tego okresu – romański i gotycki.

2.Świat mitów-Nie można wyobrazić sobie kultury europejskiej bez starożytnej Grecji i Rzymu. Mity antyczne od zawsze były źródłem alegorii i symboli oraz natchnieniem dla twórców dzieł sztuki. Przekonaliśmy się o tym, oglądając dzieła z kolekcji muzealnej.

Następnie odwiedziliśmy HANGAR 646. Takiego WF – u, jeszcze nie było! To świetna zabawa połączona z dużą dawką sportu: nauka skakania, wykonywania salt i przeskoków, tory przeszkód oraz inne podniebne ewolucje.

Na koniec, zmęczeni i głodni, wstąpiliśmy do restauracji McDonald’s.