32 rocznica nadania naszej szkole imienia 2 Pułku Ułanów Grochowskich  

Powiększ obraz

Dnia 23.09.2022r.  w  Szkole Podstawowej  w Rutkach miała miejsce podniosła uroczystość. Obchodziliśmy 32 rocznicę nadania naszej szkole imienia 2 Pułku Ułanów Grochowskich.  W uroczystości wzięli udział:  Wójt Gminy Rutki- pan Dariusz Modzelewski, Sekretarz – pani Agnieszka Bazydło, Dyrekcja Szkoły Podstawowej – panie: Anna Wądołowska i Dorota Kos oraz wszyscy nauczyciele i uczniowie  klas I-VIII.

O godz. 9.00  udaliśmy się na cmentarz parafialny pod pomnik patrona szkoły. Po odśpiewaniu przez zgromadzonych hymnu, uczeń klasy VIII przedstawił krótką historię 2 Pułku Ułanów Grochowskich, następnie odczytano apel poległych,  a po nim wójt gminy, pani sekretarz, pani dyrektor oraz przedstawiciele uczniów wszystkich klas złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobie poległych ułanów.