Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Powiększ obraz

1 września to dzień wyjątkowy w życiu każdego ucznia. To dzień, w którym dzieci i młodzież z radością powracają w szkolne mury. Tegoroczny rok szkolny rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą w kościele w Rutkach – Kossakach. Następnie uczniowie i rodzice licznie zgromadzili się na sali gimnastycznej. Uroczyście wprowadzono sztandar szkoły, a społeczność szkolna odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego. Pani Dyrektor Anna Wądołowska powitała wszystkich po wakacyjnej przerwie. Szczególnie  ciepło zwróciła się do pierwszoklasistów, którzy w naszej szkole spędzą kolejne lata edukacji. Głos zabrał także pan wójt Dariusz Modzelewski, który przedstawił plany remontu naszej placówki. Szczegółowe informacje dotyczące organizacji roku szkolnego przedstawiła pani wicedyrektor Dorota Kos. Następnie uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze spotkanie
z wychowawcami.

Wszystkim, dla których szkoła to „drugi dom” – czyli uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, życzymy udanego nowego roku szkolnego, a rodzicom – radości z osiągnięć ich pociech.