Akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Powiększ obraz
W celu uczczenia 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja klasy siódme wraz z wychowawcami przygotowały 29 kwietnia 2022 uroczystą akademię. Uczniowie recytując, odśpiewując pieśni patriotyczne oraz tańcząc rozbudzili w nas ducha patriotyzmu, przypomnieli czym była konstytucja z 1791 roku i jak wpłynęła na naszą historię. Podczas występu mieliśmy okazję wysłuchać gry na akordeonie w wykonaniu Izabeli Grodzkiej oraz zachwycaliśmy się tańcem z flagą zaprezentowanym przez uczennice z klasy 7a.
Uroczysty nastrój udzielił się publiczności i skłonił do refleksji. Zapewne wielu uczniów, dzięki tej akademii, pełniej doświadczyło doniosłości tego ważnego święta.
Podczas uroczystości towarzyszyli nam goście: Sekretarz Urzędu Gminy Rutki pani Agnieszka Bazydło, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki pani Justyna Gołaszewska oraz proboszcz Kościoła św. Anny w Rutkach-Kossakach ks. Stanisław Żbikowski.