Apel profilaktyczny WOLNI OD UZALEŻNIEŃ

Powiększ obraz

W dniu 21 marca klasa VII b pod kierunkiem wychowawczyni zaprezentowała uczniom klas IV- VIII apel profilaktyczny pt.: „Wolni od uzależnień”. Jako przestrogę, uczniowie przytoczyli historie trojga swoich rówieśników,  którym uzależnienia zniszczyły życie.

Młodzież zwróciła szczególną uwagę na popularne w Polsce substancje uzależniające. Wśród nich wymieniono: nikotynę znajdującą się
w papierosach, alkohol ukryty w piwie, winie i wódce oraz narkotyki. Bardzo popularne w obecnych czasach stały się również uzależnienia od komputera, Internetu, gier komputerowych i innych urządzeń elektronicznych stacjonarnych czy mobilnych. Ich nadużywanie wpływa na układ nerwowy człowieka i może doprowadzić do śmierci. Uczniowie przedstawili więc  metodę odmawiania w trzech krokach. Wyrazili nadzieję, że wiedza o działaniu substancji uzależniających  pozwoli radzić sobie z życiowymi problemami  bez pomocy używek.