Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Powiększ obraz

Dnia 19 i 21 stycznia 2022 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy Ia i Ib.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę.


Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek oraz autorów. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Następnie wysłuchali wiersza ,,Książeczka, który przeczytała pani bibliotekarka Urszula Zięba.
I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na zakończenie pierwszej wizyty w bibliotece dzieci ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia z pierwszą wypożyczoną książką.

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński