Spotkanie z królową- zajęcia z matematyki kl. 4B 07.12.2021r.

Powiększ obraz

Dzisiejsze zajęcia zaczęliśmy od zadnia domowego. Okazało się, że zgodnie z założeniem było bardzo trudne i wymagało pracy. Najlepiej poradziła z nim sobie Maja i wyjaśniła wszystkim w jaki sposób znalazła rozwiązanie.

Następny etap to projektowanie plakatu z hasłem, który wybraliśmy jako motto naszych zajęć. Burza mózgów w grupach pozwoliła na stworzenie wstępnych projektów, nad którymi grupy będą pracowały dalej.

W głównej części podzieliliśmy się na grupy i pracowaliśmy nad doskonaleniem naszych umiejętności w działaniach sposobem pisemny. Część pracowała korzystając z aplikacji, część w grupie starała się wyjaśnić między sobą jak poradzić sobie z trudnościami a część pod kontrolą nauczyciela ćwiczyła działania.

Mamy nadzieję, że dodawanie, odejmowanie i mnożenie już nie sprawi nam problemów. Następne zajęcia to doskonalenie dzielenia i tym zajmiemy się za tydzień.