Punkt i Oddział Przedszkolny

Z każdą akcją organizowaną w naszym przedszkolu staramy się coraz bardziej uwrażliwić najmłodszych na potrzeby innych osób, kształtować chęć niesienia pomocy, rozwijać empatię. W ostatnim czasie obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa oraz Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Zakończyliśmy również charytatywną zbiórkę nakrętek oraz pieniędzy na leczenie chłopca chorującego na rdzeniowy zanik mięśni.

21 III –  Światowy Dzień Zespołu Downa
To nie jest przypadkowa data – osoby z tą chorobą w 21. parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. 21 marca, to piękny dzień Skarpet nie do pary ! 
W ten dzień na znak solidarności oraz zrozumienia zakładamy skarpetki w różnych, wesołych kolorach, które są symbolem tego dnia. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, długie lub krótkie, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par.  Charakter tego gestu jest wesoły i przyjazny! 
2 IV Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 💙
Bardzo ważny dzień, ważny miesiąc dla społeczeństwa obracającego się w mniejszym lub większym stopniu w tematyce autyzmu. Istotą tego dnia jest to, aby świat zrozumiał osoby ze spektrum autyzmu – wspierał w rozwoju – a nie ograniczał.
Pamiętajmy, że za dziećmi z autyzmem stoją ich rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, opiekunowie, terapeuci, nauczyciele. Bohaterowie, którzy zmagają się z codziennymi wyzwaniami.
Nie oceniaj. Bądź świadomy i wspieraj! 😊

31 III Zakończenie zbiórki nakrętek i pieniędzy na rzecz leczenia chłopca chorującego na rdzeniowy zanik mięśni.

Serdecznie dziękujemy za wielkie serca Rodziców, Dzieci i Nauczycieli. Wspólnymi siłami udało się zebrać 520zł 65 gr. 

Dobro wraca! 🙂