Bajki kontra wirus

Powiększ obraz

Drodzy Rodzice!

Zachęcam Państwa do wspólnego przeczytania z Waszymi dziećmi książki pt. „Studenci medycyny dzieciom”. Jest to książka  zapraszająca Wasze dzieci  w podróż w bajeczny świat zwierząt, które tak jak my mierzą się z pandemią. Książka wypełniona jest medycznymi bajkami dla najmłodszych. Pandemia COVD – 19 przyniosła więcej pytań niż  odpowiedzi, także tych zadawanych przez najmłodszych. Bajki zawarte w tej książce tłumaczą aktualną sytuację epidemiologiczną i oswajają dzieci z nowymi zasadami panującymi w życiu społecznym. Akcja bajek przynosi odpowiedzi ubrane w zrozumiałą dla najmłodszych formę. Wyjaśnia dzieciom, dlaczego nie można wychodzić do szkoły, czemu tak często trzeba myć ręce i po co mamy zasłaniać nos oraz usta. Mimo że bajki są inspirowane pandemią, to medyczne morały w nich zawarte są uniwersalne i ponadczasowe.

Postaciami bajek są zwierzęta, aby uwrażliwiać dzieci na otaczającą ich naturę, by wiedziały, że nawet najmniejsze stworzenie ma swój mały świat, swoje sprawy i miejsce w przyrodzie. Zwierzęta w bajkach zapraszają dzieci do swojego świata i pokazują, niosąc otuchę i spokój, że wszystko z czasem wróci do normy.

Bajki są pełne ciepła i napisane z miłością do dzieci.

 Miłej lektury wspólnie z dziećmi.

                                                                  Elżbieta Karwowska – pedagog szkolny