Akademia Aquafresh – program edukacji zdrowotnej

Powiększ obraz

Grupa 5 latków wzięła udział w IX edycji ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, pod patronatem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Program trwał od października do grudnia a koordynatorem była pani Bernadetta Perkowska. Głównym celem była profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci. Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych.

Każde dziecko otrzymało karty szczotkowania ząbków i ulotki dla rodziców. Dzieci poznały wesołych bohaterów programu – Pastusiów. Podczas projekcji filmu otrzymały odpowiedź na pytanie: skąd się biorą ząbki? a także co należy jeść aby były zdrowe. Poznały strażników higieny i wzięły udział w praktycznych zajęciach mycia zębów, po których otrzymały „Pastusiową odznakę zdrowego uśmiechu”. Program zakończył się uroczystym wręczeniem dyplomów. Bardzo cieszymy się, że udział w programie przyczynił się do zmniejszenia skali ogromnego problemu, jakim jest próchnica wśród najmłodszych!