Debata podsumowująca dwudniowe warsztaty

Czwartek to ostatni dzień, kiedy w murach naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli Sejmu. W tym dniu odbyła się również debata podsumowująca dwudniowe warsztaty, w której udział wzięli wszyscy uczniowie klas 6, 7 i 8. Oprócz uczniów w debacie uczestniczyli posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś, Wójt Gminy Rutki Dariusz Modzelewski oraz dyrektor szkoły Anna Wądołowska. W trakcie dyskusji poruszono wiele istotnych tematów, takich jak wsparcie ze strony przyjaciół, nadmiar obowiązków, oczekiwania, presja, hejt, brak zrozumienia i komunikacji, potrzeba samoakceptacji oraz relacje z rodziną i rówieśnikami.
Wszystkie te działania stanowiły przygotowania do XXX sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbędzie się 30 września w Warszawie. Szkołę w Rutkach-Kossakach będą reprezentowały: Lena Wądołowska z kl. VIII, Wiktoria Ciborowska z kl. VII oraz Oliwia Garbowska z kl. VI.